25 Липня 2017

Побудова кредитного конвеєра

Широкі можливості BPM-модуля AlmexECM

Завдяки широким можливостям вбудованого редактора бізнес-процесів (BPM) платформа AlmexECM може виконувати не тільки функції СЕД (системи електронного документообігу), але і повністю покривати більш вузькі і спеціалізовані завдання, як, наприклад, кредитний конвеєр для банку.


Кредитний конвеєр

Як відомо, для побудови кредитного конвеєра не існує готових коробкових рішень, тому в більшості випадків банківські та фінансові організації розробляють такий тип програмного забезпечення “з нуля”, враховуючи внутрішні бізнес-процеси безпосередньо фінансової організації, норми регулятора і законодавчі акти.

Розглянемо класичний приклад кредитного конвеєра. Як правило, він складається з декількох бізнес-процесів, кожен з яких відповідає за певний вид кредитування і має різні послідовні етапи обробки (як автоматичні етапи, які повністю обробляються системою, так і етапи, в рамках яких дані обробляються вручну оператором back-офісу банку).

Автоматичні етапи, як правило, складаються з перевірки MAC-критеріїв, FRAUD PREVENTION (запобігання шахрайства), автоматичного скорингу (в рамках якого аналізуються надані дані, а заявці, після оцінки заздалегідь визначених критеріїв, присвоюється певна кількість балів). Крім того, в рамках проходження автоматичних етапів, дані можуть також в автоматичному режимі порівнюватися та доповнюватися інформацією з сторонніх систем (наприклад, кредитного бюро), з якими проведена інтеграція.

Після проходження автоматичних етапів і проходження скорингу заявка потрапляє в чорну зону (відразу закривається), білу зону (відправляється на формування друкованих форм документів і, далі, агенту клієнта) або потрапляє в сіру зону. В рамках сірої зони проводяться додаткові перевірки вже оператором банку. В рамках таких перевірок, як правило, проходить цілий ланцюжок етапів, що складається зі збору даних та їх узгодження операторами back-офісу.

Для ефективної роботи над заявкою в сірій зоні будується розгалужений процес обробки цілим рядом фахівців. Система AlmexECM також дозволяє налаштувати певні правила вибору оператора (наприклад, найменш завантаженого або відповідального саме за поточну заявку). Заявка може відправлятися на додаткову перевірку департаментом безпеки, також можна налаштувати складні правила розподілу між верифікаторами (в залежності від суми, типу розбіжності даних, балів, нарахованого скоринговою системою).

Варто відзначити, що крім функціоналу BPM, що дозволяє налаштувати кредитний конвеєр для фінансової організації і в майбутньому оптимізувати процес отримання кредиту, команди впровадження системи AlmexECM також мають величезний досвід у проектуванні та налаштуванні програмного забезпечення для банків, що дозволяє ефективно автоматизувати в короткі терміни будь-які процеси в фінансових організаціях.

Ваше повідомлення надіслано, дякую!
Залишилися питання? Напишіть нам і ми зв'яжемося з вами